Tokom aprila 2018. godine, studenti četvrte i druge godine Fakulteta za poslovne studije, Katarina Ivanov, Dušan Živković, Stefanija Radovančev i Milenko Vuković, boravili su u Španiji u gradu San Sebastijan i učestvovali na međunarodnom takmičenju ’’I-COM Global Hackathon’’. Studenti su rešavali problem koji je zadala kompanija ‘’Lufthansa’’.  Rešavajući ga, naše kolege su  ušle u prvih deset timova.

Nastavnici koji su pripremali studente za takmičenje su docenti Fakulteta za poslovne studije Ranka Mitrović i Marija Kerkez.

Pored samog takmičenja, organizatori su upriličili različite manifestacije na kojima su se studenti upoznali sa eminentnim stručnjacima iz oblasti Data Science-a i sa njima razgovarali na temu budućih trendova u ovoj oblasti.

Studentima i našim profesorkama čestitamo na ostvarenom rezultatu, i želimo im puno uspeha u daljem studiranju i radu!